REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ulga dla młodych

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy ulga na innowacyjnych pracowników może być stosowana równocześnie z ulgą dla młodych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że ulga na innowacyjnych pracowników obejmuje zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z wynagrodzeń przekraczających limit ulgi dla młodych oraz zasiłków chorobowych, pod warunkiem spełnienia kryteriów odliczenia określonych w art. 18db ustawy CIT.

Czy wynagrodzenie za radę nadzorczą i umowę o pracę podlega odrębnym zasadom opodatkowania?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wynagrodzenie otrzymywane zarówno z tytułu umowy o pracę, jak i za pełnienie funkcji w radzie nadzorczej, podlega odrębnym zasadom opodatkowania.

Czy można dobrowolnie zrezygnować z ulgi dla młodych podczas składania zeznania rocznego?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że podatnik nie ma możliwości wyboru pomiędzy zastosowaniem "ulgi dla młodych", a rozliczeniem na zasadach ogólnych w swoim zeznaniu rocznym, ponieważ przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tworzą zamknięty system, który wyklucza arbitralne decyzje o wyborze metody opodatkowania dla poszczególnych przychodów.

Jak opodatkować przychody z umowy sponsoringu sportowca?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała umowę sponsoringu z młodym sportowcem za umowę zlecenia, która kwalifikuje się do ulgi podatkowej dla młodych, ponieważ beneficjent umowy nie przekroczył 26 roku życia, co skutkuje zwolnieniem z podatku dochodowego od osób fizycznych, przy jednoczesnym obowiązku płatnika do obliczenia i pobrania zaliczki na podatek.

REKLAMA

Czy można jednocześnie stosować koszty autorskie i ulgę dla młodych dla zleceniobiorców?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca może korzystać z limitu określonego w art. 22 ust. 9aa PIT, który ogranicza preferencje podatkowe dla zatrudnionych zleceniobiorców, co oznacza, że nie można jednocześnie stosować 50% kosztów uzyskania przychodów do przychodów z praw autorskich oraz zwolnienia z tytułu ulgi dla młodych w pełnej wysokości w przypadku przychodów z umów zlecenia.

Czy osoby korzystające z ulgi dla młodych mogą skorzystać z kwoty wolnej od podatku?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że że jeśli dochody osiągnięte przez podatnika w roku podatkowym przekroczą kwotę 85 528 zł, to nadwyżka tych dochodów będzie podlegać opodatkowaniu według skali podatkowej. Jednak podatnik będzie mógł od tej nadwyżki odjąć kwotę wolną od podatku w wysokości 30 000 zł, co pozwoli zmniejszyć podatek.

Czy osoby korzystające z ulgi dla młodych mogą skorzystać z kwoty wolnej od podatku przy przekroczeniu limitu przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że osoby fizyczne uprawione do skorzystania z ulgi dla młodych ale przekraczające limit przychodów w wysokości 85 528 zł, będą rozliczały się według skali podatkowej, a w związku z tym mogą skorzystać z kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 000 zł rocznie.

Czy umowa zlecenia zawarta przez polskiego rezydenta na obsługę magazynu w bazie wojskowej w USA jest zwolniona od PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS), w swojej interpretacji wyjaśniła, że umowa zlecenia, zawarta przez rezydenta Polski, będzie zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych. KIS opiera się na przepisach ustawy o podatku dochodowym, które zwalniają od podatku przychody osób do 26 roku życia w wysokości do 85.528,00 zł. 

REKLAMA

REKLAMA