REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Towar używany

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy sprzedaż towarów używanych może być opodatkowana przy zastosowaniu procedury VAT-marża?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że sprzedaż używanych towarów nabytych od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w celu ich dalszej odsprzedaży, oraz prowadzenie ewidencji za pomocą własnych dowodów wewnętrznych, umożliwia stosowanie szczególnej procedury VAT-marża zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

Czy można zastosować procedurę VAT-marża przy odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że wnioskodawca nie będzie miał możliwości zastosowania procedury szczególnej VAT-marża przy dalszej odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii.

Czy zakupy na aukcjach internetowych i faktury bez numeru NIP mogą być zaliczone do kosztów działalności gospodarczej?

Zgodnie z interpretacją Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczącą zaksięgowania zakupów towarów, podatnik może zaliczyć zakupy na aukcjach internetowych oraz fakturę VAT-marża bez numeru NIP do kosztów uzyskania przychodów.

Czy można stosować procedurę VAT-marży bez dokumentów sprzedaży?

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą będzie mógł zastosować procedurę VAT-marży, mimo braku dokumentów sprzedaży zawierających dane sprzedawcy. Własna ewidencja zakupów jest wystarczającym dowodem w postępowaniach podatkowych - potwierdził Dyrektor KIS.

REKLAMA

Czy możliwe jest zastosowanie procedury VAT marży przy skupie używanego sprzętu elektronicznego?

Podatnik prowadzący działalność skupu i sprzedaży sprzętu elektronicznego może zastosować procedurę VAT marży zarówno w Niemczech, jak i w Polsce - potwierdził Dyrektor KIS. 

REKLAMA

REKLAMA