REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że wydatki związane z realizacją podróży służbowych przez członka zarządu, będącego jednocześnie wspólnikiem spółki, zwracane mu przez spółkę nie będą stanowić dla spółki ukrytych zysków ani wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą, nie będą zatem podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek, tj. estońskim CIT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zwrot wydatków związanych z podróżą służbową dla pracownika zdalnego, nie będzie uważany za przychód pracownika i nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym, jeżeli nie przekroczy limitu określonego w przepisach.
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenia wypłacane opiekunom za podróże i pobyty zagraniczne mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym do określonej kwoty dziennie.
Dyrektor KIS potwierdził, że wydatki influencera na zakup odzieży, biżuterii, podróże zagraniczne i inne wydatki związane z prowadzeniem swojego profilu mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu.
REKLAMA
Według stanowiska Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) przy zwrocie kosztów podróży służbowej samochodem elektrycznym, nie obowiązuje ograniczenie dotyczące iloczynu przejechanych kilometrów i stawki za kilometr, jak to ma miejsce w przypadku samochodów spalinowych.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że wydatki z tytułu diet za czas przebywania wnioskodawcy w podróży służbowej zarówno w Polsce, jak i za granicą można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności transportowej.
Krajowa Informacja Skarbowa wydała stanowisko, zgodnie z którym wartość diet może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodów.
W artykule omawiana jest kwestia zwrotów kosztów podróży dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie. Zgodnie z odpowiedzią Krajowej Informacji Skarbowej, płatnik nie ma obowiązku obliczania i potrącania zaliczek na podatek dochodowy od tych zwrotów.
REKLAMA
W najnowszej interpretacji indywidualnej, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że w przypadku osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą świadczącej osobiście usługi transportu krajowego i międzynarodowego wartość diet z tytułu podróży służbowych może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodów. To stanowisko ma kluczowe znaczenie dla osób prowadzących taką działalność.
W dniu 27 października 2022 r. wpłynął wniosek do KIS o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych, które odbywają podróże służbowe, mogą zaliczyć wartość diet do kosztów uzyskania przychodów.
REKLAMA