REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zwrot podatku od nieruchomości otrzymany od dzierżawcy podlega opodatkowaniu ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że pieniądze otrzymane od dzierżawcy tytułem zwrotu podatku od nieruchomości nie podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Jedynie kwota czynszu określona w umowie dzierżawy stanowi dla wydzierżawiającego przysporzenie majątkowe i generuje przychód podlegający opodatkowaniu. 

Czy otrzymany od dzierżawcy zwrot podatku od nieruchomości podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację, w której potwierdziła, że otrzymana od dzierżawcy kwota zwrotu podatku od nieruchomości nie stanowi dla wydzierżawiającego przychodu podlegającego opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym.

Czy wartość podatku od nieruchomości podlega opodatkowaniu ryczałem od dochodu z dzierżawy nieruchomości?

Dyrektor KIS potwierdził, że Wnioskodawczyni nie będzie wliczała wartości podatku od nieruchomości do podstawy wyliczenia podatku ryczałtowego od dochodu podatnika z dzierżawy nieruchomości – składnika prywatnego majątku.

Czy należy odprowadzać podatek od czynszu z umowy dzierżawy? Czy zabezpieczenie na przyszły podatek od nieruchomości jest opodatkowane?

Dyrektor KIS potwierdził, że odprowadzenie podatku, zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, od należnej kwoty czynszu wynikającej z umowy dzierżawy, a nie z udziałów własnościowych w ziemi będzie prawidłową formą rozliczenia. Natomiast kwota, jaką Wnioskodawca otrzyma jako zabezpieczenie na poczet przyszłego podatku od nieruchomości (dwukrotność obecnej stawki podatku od nieruchomości), która wpłynie na jego konto i zostanie na nim przez 28 lat, nie będzie skutkować powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA