REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Odliczenie od dochodu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wydatek na instalację klimatyzacji z funkcją grzania kwalifikuje się do ulgi termomodernizacyjnej?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że montaż klimatyzacji z funkcją grzania nie uprawnia do odliczenia wydatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, w związku z  termomodernizacją budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Czy można odliczyć wydatki związane z termomodernizacją budynku włączając zakup farby termoizolacyjnej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego ma prawo odliczyć poniesione wydatki na farbę termoizolacyjną jako część kosztów związanych z termomodernizacją, zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ farba jest uznawana za materiał budowlany kwalifikujący się do ulgi. 

Czy instalacja klimatyzacji z funkcją ogrzewania kwalifikuje się do ulgi termomodernizacyjnej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS), potwierdza, że podatnik może odliczyć wydatek na klimatyzację z funkcją ogrzewania, ponieważ spełnia on definicję przedsięwzięcia termomodernizacyjnego i mieści się w katalogu wydatków uprawniających do ulgi termomodernizacyjnej. Interpretacja KIS potwierdza możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, co przyczyni się do zmniejszenia obciążeń podatkowych wnioskodawcy. 

Czy istnieje możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej na remont mieszkania w budynku bez formalnej formy organizacyjnej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że budynek, w którym znajduje się lokal mieszkalny wnioskodawczyni, w którym zostały wyodrębnione trzy lokale, nie spełnia warunków do zastosowania ulgi termomodernizacyjnej, ponieważ wydatki na realizację przedsięwzięcia dotyczą wyłącznie budynku jednorodzinnego.

REKLAMA

Czy zabudowa tarasu może być objęta ulgą termomodernizacyjną?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wydatki poniesione na zabudowę tarasu nie mieszczą się w katalogu, który uprawnia do skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

Czy remont budynku mieszkalnego jednorodzinnego można uwzględnić w uldze termomodernizacyjnej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że wydatki poniesione na remont nieruchomości, mogą być odliczone w ramach ulgi termomodernizacyjnej, o której mowa w art. 26h ust. 1-10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Czy można odliczyć wydatki poniesione w 2019 r. na fotowoltaikę i pompę ciepła w ramach ulgi termomodernizacyjnej w rozliczeniu do końca 2022 roku?

Dyrektor KIS wydał interpretację, zgodnie z którą podatnik może odliczyć wydatków na instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła w związku z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Przepisy określają, że okres na odliczenie wynosi 3 lata licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Podatnik, który otrzymał środki w 2019 r., może odliczyć te wydatki w zeznaniu za 2022 r.

Czy zakup klimatyzatora z pompą ciepła odliczymy w uldze termomodernizacyjnej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że właściciel budynku mieszkalnego może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Ulga ta dotyczy wydatków związanych z termomodernizacją budynku, takich jak zakup i montaż klimatyzatorów z funkcją pompy ciepła.

REKLAMA

KIS zmienia podejście: Większe odliczenia dla małżonków po termomodernizacji

W ostatnim czasie Krajowa Informacja Skarbowa zmieniła swoje stanowisko w kwestii możliwości odliczenia wydatków związanych z termomodernizacją budynku mieszkalnego. W skrócie, zmiana polega na tym, że teraz każdy z małżonków, będących współwłaścicielami budynku, może odliczyć od podstawy obliczenia podatku wydatki związane z termomodernizacją do kwoty 53 000 zł, nawet jeśli faktury VAT są wystawione na obojga małżonków.

REKLAMA