REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Komputery

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy budowanie komputerów z zakupionych podzespołów można uznać za produkcję własnych produktów i tym samym skorzystać z ulgi na ekspansję?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że budowanie komputerów z zakupionych podzespołów nie spełnia kryteriów produkcji własnych produktów, niezbędnych do skorzystania z ulgi na ekspansję.

Czy usługi dostępu do chmury internetowej podlegają podatkowi dochodowemu od osób prawnych w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że opłaty za usługi dostępu do chmury internetowej podlegają opodatkowaniu jako podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) w Polsce, a zobowiązaniem płatnika jest pobranie tego podatku u źródła, pod warunkiem udokumentowania siedziby dostawcy usług za pomocą certyfikatu rezydencji podatkowej.

Czy sprzedaż klawiatur przez Internet może skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że skoro wnioskodawca rozpoczął działalność w 2022 r. i przewidywana wartość sprzedaży określonej symbolem PKWiU 47.00.31.0, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym 2022 nie przekroczy kwoty 200.000 zł (bez kwoty podatku), to będzie miał on prawo korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy o VAT.

Czy zakup komputera dla osoby niepełnosprawnej może zostać odliczony od dochodu jako koszt na cele rehabilitacyjne?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że wydatek na zakup komputera/laptopa nie może zostać odliczony od dochodu jako wydatek na cele rehabilitacyjne, związany z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych przez syna będącego osobą niepełnosprawną i pozostającego na utrzymaniu rodziców.

REKLAMA

Czy podatnicy mają prawo korygować fakturę sprzedaży z zastosowaniem stawki 0% VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że pod warunkiem spełnienia określonych wymogów formalnych, podatnik ma prawo dokonać korekty faktury i zastosować stawkę podatku 0% VAT na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT.

Czy zakup soczewek okularowych z filtrem światła niebieskiego można zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu w działalności gospodarczej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydaje interpretację podatkową dotyczącą zaliczenia kosztów zakupu soczewek okularowych z filtrem światła niebieskiego jako kosztów uzyskania przychodu. KIS wyjaśnia, że taki zakup nie może być uznany za bezpośredni koszt prowadzonej działalności gospodarczej.

Czy zakup laptopa dla niepełnosprawnego podlega uldze rehabilitacyjnej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w wydanej interpretacji wyjaśnił, że zakup laptopa dla dziecka z zespołem Aspergera, pomimo jego korzystnego wpływu na funkcjonowanie i komunikację dziecka, nie kwalifikuje się do odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej, przewidzianej w art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 

Czy usługi związane z tworzeniem komputerowych efektów specjalnych mogą być opodatkowane ryczałtem 8,5%?

W świetle najnowszej interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 11 lipca 2023 r., osoby fizyczne prowadzące działalność usługową w zakresie tworzenia unikalnych efektów specjalnych, w tym grafiki i animacji komputerowych, mogą opodatkować swoje przychody ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.

REKLAMA

Czy dostawca zestawów komputerowych może skorygować stawkę VAT z 23% na 0%?

W interpretacji indywidualnej z dnia 18 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) podjął decyzję dotyczącą możliwości korekty stawki VAT przez dostawcę zestawów komputerowych dla szkoły. W wyniku tej decyzji, dostawca może obniżyć stawkę VAT z 23% do 0%, ale musi to zrobić w określonym czasie.

Czy przekazanie sprzętu komputerowego uczniom wiąże się z obowiązkiem poboru podatku przez płatnika?

Według interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na gminie nie będzie ciążył obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od osób przyjmujących nieodpłatnie zakupiony z bezzwrotnych środków zagranicznych sprzęt w postaci laptopów. Wyjaśniamy, jakie jest uzasadnienie tego stanowiska.

REKLAMA