REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność zwolniona z opodatkowania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy obrót z tytułu świadczenia usług budowlanych w Belgii wpływa na obowiązek rejestracji do VAT w Polsce?

Dyrektor KIS potwierdził, że obrót uzyskany z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach w Belgii nie powinien być wliczony do limitu z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT. W związku z tym, że z tytułu świadczenia usług na terytorium kraju Wnioskodawca nie przekroczy limitu 200 000 zł, to nie ma on obowiązku rejestracji jako podatnik VAT. 

Czy podatnik świadczący usługi medyczne może odliczyć VAT za zakup aparatu USG?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że spółka nie ma prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie aparatu USG związanego z usługami opieki medycznej zwolnionymi od VAT, ponieważ odliczenie dotyczy tylko towarów i usług wykorzystywanych do działań opodatkowanych, a nie do czynności zwolnionych.

Czy podatek VAT dla podmiotów zwolnionych przedmiotowo stanowi koszt podatkowy?

Spółka medyczna zwraca się o indywidualną interpretację przepisów podatkowych dotyczących kosztów, które nie podlegają odliczeniu dla podatników zwolnionych z VAT. KIS potwierdza, że podatek VAT stanowi koszt podatkowy lub powiększa wartość środków trwałych.

Czy Zespół Opieki Zdrowotnej ma prawo do odliczenia podatku VAT z zakupów w ramach Projektu Regionalnego?

Dyrektor KIS potwierdził, że Zespół Opieki Zdrowotnej nie ma możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub części, ponieważ  zakupy opodatkowane dotyczą w całości działalności zwolnionej z podatku w ramach zwolnienia przedmiotowego. 

REKLAMA

Czy spółka medyczna może odliczyć VAT w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), spółka, tj. placówka medyczna nie ma prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu polegającego na zakupie środków trwałych oraz prac remontowo-budowlanych prowadzonych w przychodniach. 

Stworzenie infrastruktury publicznych usług e-zdrowia. Co z odliczeniem VAT?

W artykule omawiamy kwestię odliczania podatku naliczonego przez podmiot leczniczy, który realizuje kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz bierze udział w projekcie e-zdrowia. Analizujemy stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w kontekście odliczenia podatku naliczonego od zakupu środków trwałych i aplikacji. Czy podatnik ma prawo do takiego odliczenia, biorąc pod uwagę zwolnienie z VAT przy świadczeniu usług medycznych? Zapraszamy do lektury, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

REKLAMA

REKLAMA