REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi weterynaryjne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak opodatkować wynagrodzenie earn-out? Czy świadczenie podlega opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wynagrodzenie earn-out związane ze sprzedażą przedsiębiorstwa powinno być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, proporcjonalnie do przychodu uzyskanego w ramach działalności prowadzonej przez spółkę cywilną, właściwe dla roku podatkowego realizacji transakcji.

Jaką stawką ryczałtu opodatkowana jest działalność weterynaryjna?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że działalność weterynaryjna prowadzona w formie jednoosobowej działalności gospodarczej może być opodatkowana ryczałtem w wysokości 8,5%.

Czy gabinet weterynaryjny musi opodatkować VAT-em usługi świadczone na rzecz Powiatowego Inspektora Weterynarii?

W artykule przedstawiamy interpretację Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczącą opodatkowania czynności wykonywanych przez gabinet weterynaryjny na rzecz Powiatowego Inspektora Weterynarii. KIS stwierdza, że te czynności nie podlegają opodatkowaniu VAT-em zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług. Artykuł omawia stan faktyczny, stanowisko KIS oraz wnioski płynące z tej interpretacji dla podatnika i organów administracji skarbowej.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA