REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi pośrednictwa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi pośrednictwa w sprzedaży hurtowej kwalifikują się do opodatkowania ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że prowizje uzyskane z pośrednictwa w sprzedaży hurtowej mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 15%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. c) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Jaka jest różnica w przychodzie w zależności od tego, czy pochodzi z handlu towarem, czy ze świadczenia usługi pośrednictwa?

Dyrektor KIS potwierdził, że w przypadku uznania, że czynności należy klasyfikować jako handel towarem, za przychód z działalności należy przyjąć całość kwoty otrzymanej od klienta z tytułu sprzedaży towaru, a nie jedynie kwotę prowizji (marży).

Czy usługi pośrednictwa w dostawie złota inwestycyjnego podlegają zwolnieniu VAT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) usługi pośrednictwa w handlu złotem inwestycyjnym, świadczone przez wnioskodawcę na rzecz spółki prowadzącej działalność kantorową, są zwolnione z opodatkowania VAT.

Czy usługi pośrednictwa w sprzedaży sprzętu i serwisie aparatów podlegają 8,5% stawce ryczałtu?

Dyrektor KIS potwierdził, że uzasadnione jest stosowanie stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego wobec przychodów z usług pośrednictwa w sprzedaży sprzętu oraz usług serwisowych. 

REKLAMA

Czy usługi pośrednictwa komercyjnego i doradztwa strategicznego są opodatkowane różnymi stawkami ryczałtu?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w wydanej interpretacji indywidualnej potwierdza, że doradztwo związane z zarządzaniem i pośrednictwo komercyjne podlegają opodatkowaniu ryczałtem ewidencjonowanym w stawce 8,5%. Natomiast, usługi doradztwa związane z zarządzaniem strategicznym opodatkowane są ryczałtem w stawce 15%.

Czy usługi świadczone przez podatnika na rzecz kontrahentów zagranicznych podlegają opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że jeżeli spółka świadczy usługi dla kontrahentów prowadzących działalność gospodarczą, których siedziby znajdują się poza terytorium Unii Europejskiej to świadczone usługi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Czy działalność pośrednictwa w sprzedaży aplikacji informatycznych może być opodatkowana ryczałtem 8,5%?

Dyrektor KIS potwierdził, że uzyskiwane przez podatnika przychody ze świadczenia w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 74.90.12 "usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń" będą opodatkowane stawką 8,5% ryczałtu.

Czy usługi pośrednictwa komercyjnego mogą być opodatkowane ryczałtem 8,5%?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną dotyczącą możliwości zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.12.0.

REKLAMA

Jaka stawka ryczałtu obowiązuje dla usług zarządzania projektami?

W artykule omawiamy interpretację Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą opodatkowania usług zarządzania projektami. Podatnik złożył wniosek w celu uzyskania informacji na temat stawki podatku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla swojej działalności. KIS wyjaśnił, że dla usług zarządzania projektami, które mieszczą się w grupowaniu "Pozostałe usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych" według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, obowiązuje stawka 8,5 podatku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

REKLAMA