REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychody z przenoszenia autorskich praw majątkowych do utworów związanych z tworzeniem gier komputerowych mogą być traktowane jako przychody z działalności twórczej, podlegające preferencyjnym zasadom opodatkowania.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi nauczania śpiewu, w tym m.in zajęcia z emisji głosu, teorii muzyki oraz rytmiki, nie korzystają ze zwolnienia z podatku od towarów i usług, wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy o podatku od towarów i usług.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca nie spełnia warunków uprawniających do skorzystania ze zryczałtowanego podatku, ponieważ jego działalność artystyczna nie jest prowadzona w sposób zorganizowany, ciągły, ani nie odpowiada definicji wolnego zawodu zgodnie z przepisami ustawowymi.
Dyrektor KIS potwierdził, że komponowanie i produkcję autorskiej muzyki można traktować jako działalność wytwórczą i do osiąganych przychodów z wykonywania tego rodzaju działalności można zastosować stawkę 5,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych osiąganych przez osoby fizyczne.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA