REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że nabycie ładowarki kołowej od kontrahenta unijnego nie zobowiązuje do złożenia formularza VAT-23 ani zapłaty podatku VAT, gdyż maszyna ta nie kwalifikuje się jako środek transportu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że usługi transportowe wykonane na terenie Polski, będące częścią importu międzynarodowego, mogą korzystać ze stawki VAT 0%.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że kombajn zbożowy, mimo że przeznaczony jest głównie do zbioru zboża, może być uznany za środek transportu ze względu na to, że pełni także funkcję transportową przemieszczając zboże z miejsca na miejsce, co wiąże się z obowiązkiem zapłaty podatku VAT z tytułu zakupu kombajnu na podstawie art. 103 ust. 3 i 4 ustawy o podatku od towarów i usług.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że otrzymywane z Urzędu Marszałkowskiego dotacje, stanowiące dopłaty do sprzedaży biletów ulgowych winny korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, na mocy art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
REKLAMA
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że wydatki z tytułu diet za czas przebywania wnioskodawcy w podróży służbowej zarówno w Polsce, jak i za granicą można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności transportowej.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której potwierdził możliwość zaliczenia wydatków związanych z organizowaniem zagranicznych wyjazdów szkoleniowych pracowników do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Dyrektor KIS potwierdził, że marynarze pracujący na statkach morskich poza granicami kraju mogą skorzystać z ulgi abolicyjnej bez ograniczenia kwotowego w wysokości 1360 zł. Kryterium jest wykonywanie pracy lub usług poza terytorium lądowym państw.
Interpretacja indywidualna z dnia 12 stycznia 2023 r. dotyczyła możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów, a usługi transportowe wykonuje na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego samochodem ciężarowym o DMC powyżej 3,5t. Zamierzał zaliczać do kosztów uzyskania przychodu wartość diet z tytułu podróży służbowych, w części nieprzekraczającej wysokości diet przysługujących pracownikom, określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 stycznia 2013 r.
REKLAMA
REKLAMA