REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację indywidualną, w której potwierdziła, że wniesienie do fundacji rodzinnej przedmiotu transakcji, tj. przedsiębiorstwa stanowić będzie czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wynagrodzenie earn-out związane ze sprzedażą przedsiębiorstwa powinno być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, proporcjonalnie do przychodu uzyskanego w ramach działalności prowadzonej przez spółkę cywilną, właściwe dla roku podatkowego realizacji transakcji.
Dyrektor KIS potwierdził, że nieodpłatne przekazanie przedsiębiorstwa tej spółki na rzecz jednego z jej wspólników nie będzie podlegało przepisom ustawy o podatku VAT.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że darowizna obejmująca zbycie przedsiębiorstwa określonego w art. 55 (1) k.c., przy dalszej kontynuacji działalności przez męża darującej z wykorzystaniem składników przedsiębiorstwa, podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT.
REKLAMA
W artykule przedstawione jest stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczące zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu. Wnioskodawca planuje przekazać swoje przedsiębiorstwo na rzecz spółki poprzez wniesienie go jako wkład niepieniężny. KIS stwierdziła, że taka czynność nie podlega przepisom ustawy o VAT, co oznacza, że nie ma obowiązku dokonywania korekt w odniesieniu do odliczonego wcześniej podatku VAT.
REKLAMA
REKLAMA