REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Dyrektor KIS stwierdził, że usługi, polegające na uczestniczeniu w koncertach oraz udzieleniu licencji do praw autorskich w celu udostępnienia twórczości na Spotify i innych platformach muzycznych, podlegają zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy, natomiast dostawa na rzecz wytwórni nagranych płyt w celu ich sprzedaży nie korzysta ze zwolnienia na podstawie tego samego przepisu.
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki na wykonanie dokumentacji projektowej przekazanej nieodpłatnie gminie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, pod warunkiem że zostały one ujęte w księgach rachunkowych na podstawie stosownego dokumentu.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji potwierdziła, że usługa opracowania indywidualnego planu działania na rzecz ulepszenia strony i sklepu internetowego kwalifikuje się do zwolnienia podmiotowego z VAT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że spółka nie jest zobowiązana do pobierania podatku u źródła za licencje użytkownika końcowego, ponieważ nabyte licencje są wykorzystywane wyłącznie dla własnych potrzeb spółki i nie podlegają kategoriom przychodów wymienionym w ustawie o CIT.
REKLAMA
Dyrektor KIS potwierdził, że książka, jako utwór w rozumieniu prawa autorskiego, jest źródłem prawa majątkowego. Książka jest jednym z możliwych sposobów udostępnienia odbiorcom treści objętych prawem autorskim, w związku z czym przychód autora ze sprzedaży napisanej książki jest przychodem z praw majątkowych.
Pytanie podatnika dotyczyło możliwości amortyzacji prawa autorskiego do oprogramowania. Wnioskodawca, będący spółką z o.o., zgłosił wniosek w tej sprawie, dotyczący nabytego w drodze aportu oprogramowania. Jakie było stanowisko i argumenty przedstawione przez organy administracji skarbowej?
REKLAMA
REKLAMA