REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki eksploatacyjne pojazdu wyścigowego, używanego wyłącznie w działalności gospodarczej, mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że spółka stosuje prawidłową 14%-ową stawkę amortyzacyjną dla betoniarek samochodowych zgodnie z ustawą CIT i Klasyfikacją Środków Trwałych (KŚT)
Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż zestawów (przyrządów) żniwnych wyłącza prawo do rozliczania podatku na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, gdyż stanowi działalność w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych w rozumieniu art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła prawidłowość stanowiska wnioskodawcy, wskazując, że spełnia on warunki do zwolnienia od akcyzy na gaz LPG przeznaczony do wózków widłowych, zgodnie z § 4 rozporządzenia w sprawie zwolnień, jako że gaz klasyfikowany jest jako LPG, rozlewany jest w składzie podatkowym, a wózki widłowe nie kwalifikują się jako pojazdy samochodowe zgodnie z prawem o ruchu drogowym
REKLAMA
Dyrektor KIS potwierdził, że istnieje możliwość odliczenia 100% podatku VAT z faktur dokumentujących wszelkie wydatki związane z przygotowaniem samochodu do sprzedaży. Jest tak w przypadku, jeśli wszelkie naprawy, czyszczenie czy inne zabiegi konserwujące pojazdów, są dokonywane w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą i są niezbędne do utrzymania przedmiotowych pojazdów w stanie technicznym nadającym się do dalszej odsprzedaży.
Dyrektor KIS potwierdził, że wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 100% z tytułu wydatków poniesionych na nabycie oraz użytkowanie samochodów osobowych, które będą przedmiotem najmu na rzecz innych podatników VAT oraz, że nie będzie miał obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu samochodów osobowych, o której mowa w art. 86a ust. 4 pkt 1 ustawy o VAT.
W najnowszej interpretacji indywidualnej, Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że wymiana silnika w samochodzie osobowym nie jest czynnością opodatkowaną podatkiem akcyzowym. To oznacza, że zmiana pojemności silnika nie wpływa na stawkę podatku akcyzowego, która została już wcześniej ustalona.
Fiskus potwierdza możliwość odliczenia 50% VAT od wydatków związanych z samochodami prywatnymi wykorzystywanymi zarówno do celów prywatnych, jak i prowadzonej działalności gospodarczej. W odpowiedzi na zapytanie spółki cywilnej, KIS wskazała, że takie odliczenie jest możliwe na podstawie obowiązujących przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Otrzymane stanowisko umożliwi Wnioskodawcom skorzystanie z tego prawa i wpłynie na ich działalność gospodarczą.
REKLAMA
REKLAMA