REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podatek pobierany u źródła

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy opłaty licencyjne za oprogramowanie podlegają opodatkowaniu CIT w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że opłaty z tytułu licencji na oprogramowanie komputerowe są opodatkowane w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT) jako podatek "u źródła".

Czy za usługę zagranicznego dostawcy bank musi płacić podatek u źródła?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wypłata wynagrodzenia za świadczenie usługi nie podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła zgodnie z przepisami ustawy o CIT, ponieważ usługa nie mieści się w kategoriach przychodów, które są wyraźnie objęte podatkiem, ani nie spełnia kryteriów innych usług podlegających opodatkowaniu.

Czy opłaty licencyjne wypłacane nierezydentom podlegają opodatkowaniu w Polsce bez certyfikatów rezydencji?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że spółka nie jest zobowiązana do pobierania podatku u źródła za licencje użytkownika końcowego, ponieważ nabyte licencje są wykorzystywane wyłącznie dla własnych potrzeb spółki i nie podlegają kategoriom przychodów wymienionym w ustawie o CIT.

Czy płatności dokonywane kontrahentowi mającemu siedzibę w Szwajcarii podlegają opodatkowaniu w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wypłata wynagrodzenia kontrahentowi ze Szwajcarii na mocy umowy dotyczącej dostarczenia danych gospodarczych i licencji na korzystanie z oprogramowania nie obliguje do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego w Polsce na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).

REKLAMA

Czy zbiorcze certyfikaty rezydencji podatkowej umożliwiają unikanie podwójnego opodatkowania w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że zbiorcze certyfikaty rezydencji podatkowej są zgodne z międzynarodowymi standardami i praktykami oraz umożliwiają skuteczne potwierdzenie rezydencji podatkowej spółki i jej udziałowców w USA, co pozwala na korzystanie z preferencyjnych warunków opodatkowania i unikanie podwójnego opodatkowania.

Czy wynagrodzenie za dostęp do bazy danych wypłacane przez spółkę dla podmiotu z Brazylii podlega opodatkowaniu CIT?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zajmująca się dostarczaniem statystyk sportowych, nawiązała umowę z podmiotem z Brazylii. Organ administracji skarbowej ustalił, że wynagrodzenie wypłacane przez spółkę dla podmiotu zagranicznego z tytułu udostępnienia baz danych nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce. 

Czy spółka musi opodatkować wynajem pracowników z Estonii?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że polska spółka nie musi pobierać podatku u źródła przy wypłacie należności za wynajem pracowników pomiędzy estońskim podmiotem gospodarczym. W ocenie KIS spółka może zastosować obniżoną stawkę lub nie pobrać podatku zgodnie z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania. 

Jak ustalić odliczenie od podatku zagranicznego w przypadku świadczenia usług dla zagranicznej spółki?

W artykule omawiamy zasady ustalania odliczenia od podatku zagranicznego dla polskiego rezydenta podatkowego, który świadczy usługi dla spółki z Brazylii. 

REKLAMA

Czy licencja na logo międzynarodowego programu edukacyjnego podlega opodatkowaniu w Polsce? -

Interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotyczy pytania, czy wynagrodzenie za prawo do wykorzystywania logo IB w materiałach promocyjnych i informacyjnych, ujęte w rocznej opłacie abonamentowej uiszczanej przez Wnioskodawcę, będzie podlegać opodatkowaniu w Polsce podatkiem u źródła, stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.

REKLAMA