REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której wyjaśnił, że dodatkowe wpłaty wnoszone do Funduszu Wsparcia Kredytobiorców nie mogą zostać zaliczone przez bank do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której potwierdził, że zawarte przez spółkę z inwestorami umowy pożyczki partycypacyjnej nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
W przypadku podatnika, który nabył partycypację w 2015 r. i przekazał ją w 2023 r., kwota do opodatkowania z tytułu cesji partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w TBS powinna być liczona od różnicy między wartością partycypacji w czasie zbycia cesji a jej wartością w czasie jej nabycia - potwierdził Dyrektor KIS.
Miasto planuje zawrzeć umowę z deweloperem w celu realizacji inwestycji drogowej. Wnioskodawca, będący podatnikiem VAT, zwrócił się do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w sprawie opodatkowania transakcji. KIS wydał interpretację stwierdzającą, że przekazanie odszkodowania przez dewelopera na rzecz miasta podlega opodatkowaniu VAT. Interpretacja ta ma duże znaczenie zarówno dla Wnioskodawcy, jak i dla innych podmiotów, ustalając zasady opodatkowania podobnych transakcji.
REKLAMA
Dyrektor KIS potwierdził, że kwota uzyskana z tytułu cesji partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w TBS jest przychodem z praw majątkowych i tak należy traktować je w rozliczeniu podatkowym PIT. Z kolei nakłady związane z wykończeniem mieszkania i trwale z nim związane mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu.
REKLAMA
REKLAMA