REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Organizacje pożytku publicznego

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy stowarzyszenie jest zwolnione z CIT w przypadku przeznaczenia otrzymanych środków na cele statutowe?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że stowarzyszenie ma prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych w odniesieniu do dochodów z opłat od lokatorów, ponieważ przeznacza je na cele statutowe.

Czy przekazanie nowych mydeł pochodzących z recyklingu na rzecz organizacji pożytku publicznego podlega opodatkowaniu VAT?

Dyrektor KIS stwierdził, że przekazanie nowych, powstałych w procesie recyklingu kostek mydeł, w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, będzie stanowić dostawę towarów i będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. 

Modernizacja żeglarskiej bazy szkoleniowej. Czy gmina może odliczyć VAT?

Gmina z zapytaniem do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w sprawie odliczenia podatku VAT w ramach realizacji projektu. KIS negatywnie odpowiedziała, argumentując, że odliczenie jest możliwe tylko w przypadku, gdy wydatki służą czynnościom opodatkowanym. Gmina, realizując zadania publiczne, nie spełnia tego warunku. Artykuł analizuje konsekwencje tej decyzji dla gminy oraz interpretację przepisów dotyczących odliczenia podatku VAT.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA