REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy stowarzyszenie jest zwolnione z CIT w przypadku przeznaczenia otrzymanych środków na cele statutowe?

CIT
CIT
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że stowarzyszenie ma prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych w odniesieniu do dochodów z opłat od lokatorów, ponieważ przeznacza je na cele statutowe.

Zwolnienie podatkowe dla stowarzyszeń realizujących cele statutowe

Stowarzyszenie zakończyło budowę domu zamieszkania zbiorowego dedykowanego dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Każdy mieszkaniec dokonuje płatności na cele statutowe stowarzyszenia w zamian za mieszkanie. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej i ponadto, posiada status organizacji pożytku publicznego.

Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie

Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi

Posiadasz już konto? Zaloguj się.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Podatki
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Czy koszty związane z kredytem i pożyczką podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów według ustawy o CIT?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że obligatoryjne koszty poniesione przez spółkę w związku z kredytem, pożyczką i kredytem refinansującym podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 13e ustawy o CIT, natomiast koszty nieobligatoryjne mogą stanowić koszty uzyskania przychodów. 

    Czy przychód z cesji licencji na oprogramowanie komputerowe może być opodatkowany 10% ryczałtem?

    Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS)  potwierdził, że przychód z odpłatnej cesji praw i obowiązków, wynikających z zawartych umów licencyjnych, jest przychodem z pozarolniczej działalności gospodarczej. W związku ze zmianą formy opodatkowania w 2022 r. na ryczałt ewidencjonowany, uzyskany z odpłatnej cesji przychód podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 12 ust. 10 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, tj. wg stawki wynoszącej 10%.

    Czy przyszłe przychody ze sprzedaży domów jednorodzinnych mieszkalnych będą opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

    Dyrektor KIS potwierdził, że przychody ze sprzedaży domów jednorodzinnych mieszkalnych mogą być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych stawką 5,5%. 

    Czy usługi szkoleniowe dla lekarzy dentystów mogą być zwolnione z VAT?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że usługi szkoleniowe świadczone na rzecz lekarzy dentystów mogą być zwolnione z podatku VAT.

    REKLAMA

    Czy sprzedaż wirtualnych przedmiotów w grach komputerowych podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

    Dyrektor KIS potwierdził, że przychody uzyskiwane ze sprzedaży wirtualnych przedmiotów, jako przychody z działalności usługowej w zakresie handlu, mogą zostać opodatkowane 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

    Czy pracownia ortodontyczna powinna być opodatkowana stawką ryczałtu 5,5%?

    Dyrektor KIS potwierdził możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usługi wykonania aparatów ortodontycznych oraz modeli gipsowych.

    Czy usługi edukacyjne w zakresie sportu podlegają zwolnieniu z VAT?

    Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że usługi edukacyjne w zakresie gimnastyki i taekwondo, świadczone przez Wnioskodawcę dla przedszkoli i stowarzyszeń kultury fizycznej, nie podlegają zwolnieniu z podatku VAT. 

    Czy objęcie akcji za wkład pieniężny niższy od wartości rynkowej powoduje powstanie opodatkowanego przychodu?

    Dyrektor KIS potwierdził, że objęcie przez Wnioskodawcę akcji w Spółce w zamian za wkład pieniężny, odpowiadający wartości nominalnej obejmowanych akcji i jednocześnie niższy niż wartość rynkowa obejmowanych akcji, nie spowoduje po Jego stronie powstania opodatkowanego przychodu w momencie objęcia tych akcji.

    REKLAMA

    Jak rozliczyć dodatek covidowy otrzymany po zawieszeniu działalności gospodarczej?

    Dyrektor KIS potwierdził, że lekarz, który prowadził jednoosobową działalność gospodarczą i otrzymał wypłatę dodatku covidowego w okresie zawieszenia działalności, powinien rozliczyć ten dochód rozliczony w takiej samej formie, jak rozliczał pozostałe dochody w ramach działalności gospodarczej.

    Czy usługi pośrednictwa w dostawie złota inwestycyjnego podlegają zwolnieniu VAT?

    Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) usługi pośrednictwa w handlu złotem inwestycyjnym, świadczone przez wnioskodawcę na rzecz spółki prowadzącej działalność kantorową, są zwolnione z opodatkowania VAT.

    REKLAMA