REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Okulary

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy okulary z filtrem blue cat mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup okularów z filtrem blue cat nie może być uznany za koszt uzyskania przychodu, ponieważ okulary służą głównie ochronie zdrowia podatnika, a nie osiąganiu przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej.

Czy zakup okularów biurowych może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup specjalnych okularów biurowych przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą nie może być zaliczony do podatkowych kosztów uzyskania przychodu oraz nie można odliczyć VAT-u z faktury dotyczącej tego zakupu.

Czy zakup soczewek okularowych z filtrem światła niebieskiego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Dyrektor KIS stwierdził, że w przypadku zakupu przez przedsiębiorcę soczewek do okularów z filtrem światła niebieskiego, podatnik nie może zaliczyć tego wydatku do kosztów uzyskania przychodu w działalności gospodarczej. Głównym celem tego wydatku jest ochrona zdrowia podatnika, a nie osiągnięcie przychodu w ramach działalności gospodarczej.

Czy koszty rehabilitacji i specjalistycznych okularów BHP można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że koszty związane z zakupem nietłukących się okularów korekcyjnych BHP można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, natomiast wydatki na rehabilitację nie są zwykle uznawane za takie koszty.

REKLAMA

Czy zakup okularów korekcyjnych może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej stwierdził, że wydatek na zakup okularów korekcyjnych nie może zostać zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodów, mimo że okulary te są wykorzystywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

REKLAMA

REKLAMA