REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Odzież

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zakup wyposażenia dla motocyklisty uprawnia do odliczenia 50% VAT-u w działalności gospodarczej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup akcesoriów motocyklowych (kask, odzież ochronna, odzież motocyklowa, buty motocyklowe) nie uprawnia przedsiębiorcy do odliczenia 50% VAT-u w działalności gospodarczej, pomimo ich zastosowania w ramach prowadzonej działalności.

Czy zakup garnituru dla iluzjonisty może być uznany za koszt uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup garnituru przez iluzjonistę nie może zostać uznany za koszt uzyskania przychodu.

Czy wypłata ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej podlega opodatkowaniu?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że wypłacany pracownikom ekwiwalent za pranie odzieży roboczej stanowić będzie dla nich przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ww. ustawy.

Czy koszty zakupu odzieży, obuwia i kosmetyków mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów dla modelki prowadzącej działalność gospodarczą?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że modelka prowadząca działalność gospodarczą może zaliczyć wydatki na odzież, obuwie i kosmetyki do kosztów uzyskania przychodów. Wymienione wydatki są związane z prowadzoną działalnością i dlatego mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów.

REKLAMA

Czy pilot może odliczyć mundurówkę od przychodu?

Według stanowiska Krajowej Informacji Skarbowej ekwiwalent za mundurówkę pilota nie podlega zwolnieniu z opodatkowania.  

Czy wartość ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej jest zwolniona z opodatkowania?

Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotycząca zwolnienia z opodatkowania wypłacanych pracownikom ekwiwalentów pieniężnych za pranie odzieży roboczej przynosi istotne wyjaśnienia dla pracodawców i pracowników.

REKLAMA

REKLAMA