REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nocleg

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wizyty uczniów w zakładzie produkcyjnym mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że koszty organizacji wizyt uczniów i studentów w zakładzie produkcyjnym mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów, pod warunkiem, że są one związane z działalnością gospodarczą podatnika i mają na celu uzyskanie, zachowanie lub zabezpieczenie źródła przychodów.

Czy bezpłatne noclegi w podróży służbowej podlegają opodatkowaniu PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że bezpłatne noclegi zapewnione pracownikom w podróży służbowej nie stanowią przychodu podlegającego opodatkowaniu dochodowemu od osób fizycznych (PIT). Zwolnienie to przysługuje do wysokości limitów określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Jakie są obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenia wypłacane opiekunom za podróże i pobyty zagraniczne mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym do określonej kwoty dziennie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA