REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Dyrektor KIS potwierdził, że odsetki od pożyczki udzielonej przez komplementariusza będą stanowiły koszt podatkowy dla spółki komandytowej.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że odsetki od pożyczek udzielonych spółce przez komplementariuszy, będą stanowiły dla spółki koszt uzyskania przychodów.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że spółka komandytowa jako płatnik, musi pobrać podatek w pełnej wysokości od wypłacanych przychodów komplementariuszowi.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną dotyczącą korekty przychodu komplementariusza z tytułu udziału w zysku spółki w przypadku wystąpienia ze spółki przez jej wspólnika w trakcie roku obrotowego, ale po zakończeniu okresu rozliczeniowego sprzedaży udziałów, w którym wystąpi transakcja.
REKLAMA
Wystąpienie ze Spółki przez wspólnika Spółki w trakcie roku obrotowego, ale po zakończeniu Okresu Rozliczeniowego Sprzedaży Udziałów, w którym wystąpi Transakcja, nie będzie stanowiło przyczyny korekty przychodu Komandytariusza z tytułu udziału w zysku Spółki - potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
W interpretacji indywidualnej Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił, że wynagrodzenie komplementariusza za prowadzenie spraw spółki komandytowej powinno być kwalifikowane jako przychód z innych źródeł. To stanowisko ma kluczowe znaczenie dla osób pełniących rolę komplementariusza, ponieważ wpływa na sposób, w jaki ich dochody są opodatkowane.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą obowiązków płatnika podatku dochodowego w kontekście wypłaty zaliczek na poczet zysku. W świetle tej interpretacji, spółka komandytowo-akcyjna, wypłacając komplementariuszowi zaliczki na poczet zysku, jest zobowiązana do pobierania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Według interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), wypłacane komplementariuszowi spółki komandytowej wynagrodzenie za prowadzenie spraw spółki może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, jeśli jest zgodne z postanowieniami umowy spółki i uchwałą wspólników.
REKLAMA
REKLAMA