REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kasa fiskalna

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy można rozliczyć ulgę z zakupu kas fiskalnych w dowolnym okresie rozliczeniowym?

Dyrektor KIS potwierdził, że Wnioskodawca może dokonać obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę wydaną na zakup kas (w ramach ustawowych limitów) w rozliczeniu za dowolne okresy rozliczeniowe następujące po rozpoczęciu prowadzenia ewidencji obrotu na danej kasie fiskalnej.

Czy odnotowanie płatności dokonanej po godzinie 16:00 w dniu następnym przez kasjera na kasie fiskalnej jest prawidłowe?

Dyrektor KIS potwierdził możliwość zaewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej w terminie późniejszym w przypadku, kiedy nie ma możliwości zarejestrowania tej sprzedaży w dniu wpływu zapłaty na rachunek wnioskodawcy.

Czy opłaty parkingowe, pobierane za pomocą kasy samoobsługowej, są zwolnione z obowiązku ewidencjonowania?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził zwolnienie z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej dla pobieranych opłat parkingowych przy użyciu urządzenia samoobsługowego.

Sprzedaż kamieni szlachetnych w sklepach internetowych. Czy jest zwolniona z VAT?

W artykule omawiamy kwestię zwolnienia podmiotowego z podatku VAT dla sprzedawców kamieni szlachetnych w sklepach internetowych. Na podstawie interpretacji organu podatkowego, dowiemy się, czy taki podatnik spełnia wymogi, które pozwalają mu uniknąć płacenia VAT od swoich sprzedaży. Zwolnienie podmiotowe może mieć istotne znaczenie dla prowadzących działalność e-commerce, a jego zastosowanie może wpływać na sposób opodatkowania i kontrole podatkowe.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA