REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że sprzedaż samochodów wykupionych z leasingu nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT. Interpretacja wskazuje, że kluczowym warunkiem zwolnienia jest wykorzystywanie pojazdów wyłącznie na cele działalności zwolnionej od podatku przez cały okres ich posiadania, co w tym przypadku nie zostało spełnione.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji potwierdziła, że podatek VAT naliczony od zakupionego sprzętu medycznego wykorzystywanego wyłącznie do czynności zwolnionych z tego podatku nie kwalifikuje się do odliczenia.
Dyrektor KIS potwierdził, że obrót uzyskany z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach w Belgii nie powinien być wliczony do limitu z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT. W związku z tym, że z tytułu świadczenia usług na terytorium kraju Wnioskodawca nie przekroczy limitu 200 000 zł, to nie ma on obowiązku rejestracji jako podatnik VAT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że spółka nie ma prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie aparatu USG związanego z usługami opieki medycznej zwolnionymi od VAT, ponieważ odliczenie dotyczy tylko towarów i usług wykorzystywanych do działań opodatkowanych, a nie do czynności zwolnionych.
REKLAMA
Spółka medyczna zwraca się o indywidualną interpretację przepisów podatkowych dotyczących kosztów, które nie podlegają odliczeniu dla podatników zwolnionych z VAT. KIS potwierdza, że podatek VAT stanowi koszt podatkowy lub powiększa wartość środków trwałych.
Dyrektor KIS potwierdził, że Zespół Opieki Zdrowotnej nie ma możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub części, ponieważ zakupy opodatkowane dotyczą w całości działalności zwolnionej z podatku w ramach zwolnienia przedmiotowego.
Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), spółka, tj. placówka medyczna nie ma prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu polegającego na zakupie środków trwałych oraz prac remontowo-budowlanych prowadzonych w przychodniach.
W artykule omawiamy kwestię odliczania podatku naliczonego przez podmiot leczniczy, który realizuje kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz bierze udział w projekcie e-zdrowia. Analizujemy stanowisko Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w kontekście odliczenia podatku naliczonego od zakupu środków trwałych i aplikacji. Czy podatnik ma prawo do takiego odliczenia, biorąc pod uwagę zwolnienie z VAT przy świadczeniu usług medycznych? Zapraszamy do lektury, aby poznać odpowiedź na to pytanie.
REKLAMA
REKLAMA