REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność wykonywana osobiście

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie są obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenia wypłacane opiekunom za podróże i pobyty zagraniczne mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym do określonej kwoty dziennie.

Czy przychody emerytowanej nauczycielki z udzielanych korepetycji mogą być rozliczane jako działalność wykonywana osobiście?

Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśniła w swojej interpretacji, że przychody z korepetycji uzyskiwane przez emerytowaną nauczycielkę, która nie prowadzi działalności gospodarczej, kwalifikują się jako przychody z działalności wykonywanej osobiście. W związku z tym wnioskodawczyni jest uprawniona do zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów.

Czy korepetycje to przychody z działalności wykonywanej osobiście?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że planowane korepetycje udzielane przez wnioskodawczynię są zgodne z definicją działalności wykonywanej osobiście i nie podlegają rejestracji jako działalność gospodarcza zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Czy w okresie zawieszenia działalności gospodarczej przychody z umowy zlecenia powinny być traktowane jako przychody z działalności wykonywanej osobiście?

Dyrektor KIS potwierdził, że przychody uzyskane z umowy zlecenia, która została zawarta w okresie zawieszenia działalności gospodarczej, należy zakwalifikować do przychodów z działalności wykonywanej osobiście, a nie przychodów z działalności gospodarczej. Przepisy podatkowe nie wprowadzają ograniczenia (czy też zakazu) wykonywania w ramach działalności wykonywanej osobiście tych samych czynności, które są przedmiotem działalności gospodarczej.

REKLAMA

Czy spółka musi pobierać zaliczki na podatek dochodowy od świadczeń w programie dla osób polecających?

W najnowszej interpretacji indywidualnej, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnia obowiązki płatnika związane z wypłatą nagród w ramach programu poleceń. W skrócie, jeśli nagrody są wypłacane osobom polecającym, stanowią one dla nich przychód podlegający opodatkowaniu. Jednak, w zależności od statusu osoby polecającej, obowiązki płatnika mogą się różnić.

REKLAMA

REKLAMA