REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Prowizje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy koszty zaciągniętego kredytu na spłatę udziału występującego wspólnika mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że koszty odsetek i prowizji od zaciągniętego kredytu na spłatę udziału kapitałowego występującego wspólnika nie będą kosztami uzyskania przychodów.

Jaka jest różnica w przychodzie w zależności od tego, czy pochodzi z handlu towarem, czy ze świadczenia usługi pośrednictwa?

Dyrektor KIS potwierdził, że w przypadku uznania, że czynności należy klasyfikować jako handel towarem, za przychód z działalności należy przyjąć całość kwoty otrzymanej od klienta z tytułu sprzedaży towaru, a nie jedynie kwotę prowizji (marży).

Czy prowizje operatorów płatności powinny być doliczane do podstawy opodatkowania w zakładach wzajemnych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że podstawą opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych jest pełna kwota wpłaconych stawek graczy, bez pomniejszania o prowizję pobraną przez spółkę.

Czy prowizja pobierana przez radę rodziców jest kosztem uzyskania przychodu dla spółki?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wydatki na prowizje w ramach umów prowizyjnych z radą rodziców mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów, ponieważ są definitywne, bezpośrednio związane z działalnością gospodarczą i mają związek przyczynowo - skutkowy z osiąganiem przychodów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA