REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Placówka oświatowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy sprzedaż posiłków w stołówce szkolnej podlega opodatkowaniu VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) po uwzględnieniu wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego zmieniła stanowisko przedstawione w wydanej interpretacji podatkowej potwierdzając, że sprzedaż posiłków w stołówce szkolnej dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły nie podlega opodatkowaniu VAT. Sprzedaż posiłków dla osób z zewnątrz jest opodatkowana 8% stawką VAT.

Czy usługi świadczone przez pracownię plastyczną są objęte zwolnieniem VAT?

Dyrektor KIS potwierdził, że usługi, świadczone przez Wnioskodawcę, jako osobę prowadzącą placówkę artystyczną, będą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. 

Czy podatnicy mają prawo korygować fakturę sprzedaży z zastosowaniem stawki 0% VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że pod warunkiem spełnienia określonych wymogów formalnych, podatnik ma prawo dokonać korekty faktury i zastosować stawkę podatku 0% VAT na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT.

Czy dostawca zestawów komputerowych może skorygować stawkę VAT z 23% na 0%?

W interpretacji indywidualnej z dnia 18 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) podjął decyzję dotyczącą możliwości korekty stawki VAT przez dostawcę zestawów komputerowych dla szkoły. W wyniku tej decyzji, dostawca może obniżyć stawkę VAT z 23% do 0%, ale musi to zrobić w określonym czasie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA