REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Odliczenie częściowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zakup wyposażenia dla motocyklisty uprawnia do odliczenia 50% VAT-u w działalności gospodarczej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zakup akcesoriów motocyklowych (kask, odzież ochronna, odzież motocyklowa, buty motocyklowe) nie uprawnia przedsiębiorcy do odliczenia 50% VAT-u w działalności gospodarczej, pomimo ich zastosowania w ramach prowadzonej działalności.

Przebudowa oczyszczalni ścieków. Czy gmina ma prawo do odliczenia VAT?

Gmina zwróciła się do organu podatkowego z pytaniem dotyczącym możliwości odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów i usług związanych z przebudową oczyszczalni ścieków. Organ podatkowy udzielił odpowiedzi, w której wskazał na prawo odliczenia podatku naliczonego jedynie w przypadku czynności opodatkowanych. W artykule omawiamy treść interpretacji oraz stanowisko organu podatkowego w tej sprawie.

Czy gmina może odliczyć VAT od inwestycji w oczyszczalnię ścieków według prewspółczynnika metrażowego?

Gmina ma prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od faktur dokumentujących wydatki związane z inwestycją w przebudowę oczyszczalni ścieków, według stanowiska Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Wykorzystując infrastrukturę zarówno dla odbiorców zewnętrznych, jak i wewnętrznych, Gmina może obniżyć podatek należny, co ma istotne znaczenie dla rozliczeń podatkowych. Artykuł przedstawia szczegółową interpretację KIS oraz korzyści wynikające z tego stanowiska.

Czy gmina ma prawo do odliczenia VAT od inwestycji w instalacje fotowoltaiczne na własnej infrastrukturze?

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie do WFOŚiGW dotyczące zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych na stacjach uzdatniania wody. W celu pozyskania informacji na temat odliczenia podatku naliczonego, Gmina zwróciła się do KIS. Odpowiedź potwierdziła jej prawo do częściowego odliczenia podatku, zgodnie z zasadami ustawy o VAT.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA