REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Koszty kwalifikowane

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy interaktywne książki dla dzieci kwalifikują się do ulgi na ekspansję?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że interaktywne książki dla dzieci produkowane przez polską spółkę nie kwalifikują się do ulgi na ekspansję w rozumieniu art. 18eb ust. 2 ustawy CIT.

Czy otrzymane przez spółkę dofinansowanie od komisji europejskiej jest zwolnione z opodatkowania CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że środki otrzymane przez spółkę akcyjną z komisji europejskiej będą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania CIT.

Czy koszty nabycia "komponentów handlowych" można zaliczyć do kosztów kwalifikowanych B+R?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji potwierdziła, że koszty nabycia "komponentów handlowych" użytych do realizacji i wdrożenia projektów z kategorii B+R mogą zostać uznane w całości za koszty kwalifikowane.

Czy partnerom projektów finansowanych z funduszy europejskich przysługuje prawo do odzyskania podatku VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że nie można skorzystać z prawa do odliczenia podatku VAT przy realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich, jeżeli poniesione wydatki, nie są związane z opodatkowaną działalnością. 

REKLAMA

Czy sposób wykazywania kosztów kwalifikowanych w deklaracji CIT BR w części w jakiej nie zostały sfinansowane przez instytucję zewnętrzną jest prawidłowy?

Ładowanie treści...

Czy koszty energii elektrycznej mogą być zaliczone do ulgi na działalność badawczo-rozwojową?

Krajowej Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że koszty energii elektrycznej, poniesione na potrzeby prac badawczo-rozwojowych zaliczyć można jako koszty kwalifikowane w uldze na działalność badawczo-rozwojową. 

Czy spółka może odliczyć koszty amortyzacji w działalności B+R?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację dotyczącą możliwości odliczenia w ramach Ulgi B+R odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych częściowo w Działalności B+R. Interpretacja ta ma kluczowe znaczenie dla przedsiębiorców prowadzących działalność badawczo-rozwojową.

Czy koszty związane z wytwarzaniem prototypów można odliczyć jako koszty kwalifikowane w podatku dochodowym?

Interpretacja indywidualna z dnia 19 stycznia 2023 r. dotyczyła możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych kosztów związanych z wytwarzaniem prototypów jako tzw. kosztów kwalifikowanych w rozumieniu przepisu art. 18d ustawy o CIT.

REKLAMA

Czy metoda FIFO jest poprawnym sposobem odliczania wydatków powyżej limitu podatkowego?

Spółka logistyczna z Polski otrzymała potwierdzenie prawidłowości stosowania metody FIFO w odliczaniu wydatków powyżej limitu, zgodnie z interpretacją Ministerstwa Finansów. W związku z uchyleniem przepisu dotyczącego limitu wydatków, Spółka będzie mogła odliczać poniesione koszty w latach 2022-2026. Decyzja ta ma znaczenie nie tylko dla Spółki, lecz także dla innych podmiotów poszukujących pewności prawnej w tej kwestii. Interpretacja ta potwierdza elastyczność wyboru metody odliczania wydatków powyżej limitu.

REKLAMA