REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Finansowanie dłużne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy koszty związane z kredytem i pożyczką podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów według ustawy o CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że obligatoryjne koszty poniesione przez spółkę w związku z kredytem, pożyczką i kredytem refinansującym podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 13e ustawy o CIT, natomiast koszty nieobligatoryjne mogą stanowić koszty uzyskania przychodów. 

Czy Spółki energetyczne mogą uwzględnić koszty finansowania dłużnego jako koszty podatkowe? Odpowiedź KIS

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację dotyczącą uwzględniania kosztów finansowania dłużnego przy ustalaniu wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Interpretacja ta stanowi ważne wyjaśnienie dla podmiotów gospodarczych, które dokonują zakupu środków trwałych za pośrednictwem finansowania dłużnego.

Czy odsetki od kredytu na zabezpieczenie roszczenia Skarbu Państwa są kosztami finansowania dłużnego?

W artykule przedstawiono spór pomiędzy Spółką Akcyjną a organem podatkowym dotyczący uznania odsetek od kredytu na zabezpieczenie roszczenia Skarbu Państwa za koszty finansowania dłużnego. Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wcześniejszą interpretację organu podatkowego, stwierdzając, że odsetki te powinny być uwzględniane jako koszty związane z prowadzoną działalnością. Wnioskodawca, będący spółką budującą i eksploatującą odcinek autostrady, zostaje zatem uprawniony do uwzględnienia tych kosztów przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego.

Koszty związane z leasingiem operacyjnym a koszty finansowania dłużnego

Przedmiotem artykułu jest interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) dotycząca pytania, czy koszty związane z leasingiem operacyjnym mogą być wyłączone z kosztów finansowania dłużnego, zgodnie z art. 15c ustawy o CIT. KIS uznała stanowisko wnioskodawcy za nieprawidłowe, argumentując, że ograniczenia wynikające z art. 15c ustawy o CIT mają zastosowanie do wszystkich rodzajów leasingu, w tym leasingu operacyjnego.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA