REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Złoto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy sprzedaż kruszców po 6 miesiącach jest opodatkowana?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że planowana sprzedaż złota i srebra nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ze względu na brak związku z działalnością gospodarczą i okres przetrzymania tych aktywów przekraczający pół roku.

Czy sprzedaż złota inwestycyjnego wymaga szczegółowej dokumentacji? Co z zakupem złomu złota od osób fizycznych?

Dyrektor KIS potwierdził, że dla celów podatku VAT, CIT czy prawa dewizowego nie ma obowiązku prowadzenia szczególnej ewidencji związanej z zakupem złomu złota od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Wystarczające będzie prowadzenie rejestru transakcji, które będzie obejmować informacje: datę transakcji, opis przedmiotu zakupu (próba i waga złota) oraz cenę nabycia. Z kolei w zakresie sprzedaży złota inwestycyjnego, Wnioskodawca będzie zobowiązany jedynie do prowadzenia ewidencji o której mowa w art. 125 ust. 1 i 2 w zw. art. 109 ust. 3 ustawy o VAT.

Czy sprzedaż monet obcych podlega opodatkowaniu PCC?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że umowy sprzedaży monet wykonanych ze złota dewizowego nie podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych jako umowy sprzedaży walut obcych.

Czy usługi pośrednictwa w dostawie złota inwestycyjnego podlegają zwolnieniu VAT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) usługi pośrednictwa w handlu złotem inwestycyjnym, świadczone przez wnioskodawcę na rzecz spółki prowadzącej działalność kantorową, są zwolnione z opodatkowania VAT.

REKLAMA

Kiedy należy rozpoznać koszty związane z nabyciem złota?

Krajowa Informacja Skarbowa wydała interpretację dotyczącą tego zagadnienia, w której stwierdza, że przychody z handlu złotem należy przypisać do pozostałych źródeł przychodów, a koszty związane z nabyciem złota powinny być potrącone w momencie jego zbycia. Informacja ta ma istotne znaczenie dla podatników planujących inwestycję w ten kruszec.

REKLAMA

REKLAMA