REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zbycie rzeczy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy sprzedaż prywatnej kolekcji modeli samochodów podlega opodatkowaniu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że sprzedaż modeli samochodów z prywatnej kolekcji, po upływie sześciu miesięcy od nabycia, nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Czy sprzedaż samochodu za granicą przez rezydenta podatkowego Polski podlega opodatkowaniu w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż samochodu w Ukrainie przez rezydenta podatkowego Polski, dokonana po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło jego nabycie, nie podlega opodatkowaniu w Polsce. 

Czy sprzedaż prywatnej kolekcji rzeczy ruchomych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

Dyrektor KIS potwierdził, że jeśli sprzedaż (zbycie) rzeczy ruchomych z prywatnej kolekcji nie była dokonywana w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, to nie powinna być opodatkowana podatkiem PIT.

Czy sprzedaż kolekcji znaczków podlega opodatkowaniu PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż części kolekcji znaczków pocztowych nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT).

REKLAMA

Czy sprzedaż turbin wodnych jest opodatkowana?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) sprzedaż czterech turbin wodnych nie stanowi działalności gospodarczej ani źródła przychodu, zatem nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Czy sprzedaż wirtualnych przedmiotów w grach komputerowych podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Dyrektor KIS potwierdził, że przychody uzyskiwane ze sprzedaży wirtualnych przedmiotów, jako przychody z działalności usługowej w zakresie handlu, mogą zostać opodatkowane 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

REKLAMA

REKLAMA