REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi związane z nieruchomościami

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi remontowo-budowlane za granicą wpływają na obowiązek rejestracji VAT w Polsce?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że wnioskodawca nie jest zobowiązany do wliczania obrotu, uzyskanego ze świadczenia usług budowlanych na nieruchomościach w Belgii, do limitu przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Tym samym, ze względu na nieprzekroczenie progowego limitu 200 000 zł na terytorium kraju, przedsiębiorca nie zostaje zobligowany do rejestracji jako podatnik VAT.

Czy instalacja turbin wiatrowych za granicą wpływa na limit zwolnienia z VAT i obowiązkowej rejestracji jako czynny podatnik?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła. że instalacja turbin wiatrowych za granicą związanych z nieruchomościami, podlega opodatkowaniu miejscem położenia tych nieruchomości, nie wliczając się tym samym do limitu obrotu 200 000 złotych.

Czy podwykonawca musi doliczyć VAT do faktur dla polskiego kontrahenta pracującego w Niemczech?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że prace budowlane prowadzone na nieruchomościach w Niemczech przez polską firmę podlegają opodatkowaniu w Niemczech, ponieważ miejsce, w którym usługa jest świadczona, jest identyczne z położeniem tych nieruchomości.

Czy usługi ochrony obiektów w Polsce, świadczone na rzecz Zleceniodawców spoza UE, podlegają opodatkowaniu VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację w sprawie opodatkowania usług ochrony fizycznej obiektu w Polsce, świadczonych na rzecz podmiotów spoza Unii Europejskiej - takie usługi należy traktować jako usługi związane z nieruchomościami, co skutkuje koniecznością opodatkowania VAT w Polsce. 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA