REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ubezpieczenia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zakup łodzi motorowej może być kosztem uzyskania przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki związane z eksploatacją łodzi mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu, pod warunkiem, że będą one służyć celom pracowniczym, natomiast odpisy amortyzacyjne oraz inne koszty związane z nabyciem i utrzymaniem łodzi nie kwalifikują się jako koszty uzyskania przychodu.

Czy wydatki na prywatną opiekę medyczną pracowników i współpracowników mogą być zaliczone do kosztów podatkowych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatki spółki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne pracowników i osób współpracujących ze spółką na podstawie umów o współpracy (B2B) mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów w kontekście ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).

Czy spółka może skorzystać ze zwolnienia z VAT przy refakturze polisy ubezpieczeniowej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że refaktura polisy ubezpieczeniowej nie korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. W uzasadnieniu podkreślono, że zwolnienie to nie dotyczy sytuacji, w której podatnik nabywa usługę ubezpieczenia we własnym imieniu i na własną rzecz.

Czy otrzymane zadośćuczynienie i odsetki są objęte obowiązkiem podatkowym?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację indywidualną dotyczącą opodatkowania zadośćuczynienia i odsetek. W świetle tej interpretacji, zadośćuczynienie wypłacone z tytułu ubezpieczenia OC jest wolne od podatku dochodowego, natomiast odsetki ustawowe od zadośćuczynienia nie korzystają ze zwolnienia.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA