REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Roboty

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy usługi montażu ogrodzeń podlegają opodatkowaniu w formie ryczałtu 5,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi montażu ogrodzeń, zgodnie z ustawą o zryczałtowanym podatku dochodowym, podlegają opodatkowaniu wg stawki 5,5%.

Czy roboty i urządzenia peryferyjne kwalifikują się do ulgi na robotyzację według ustawy o CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że spółka ma prawo odliczyć 50% wartości odpisów amortyzacyjnych od zakupionych robotów i urządzeń peryferyjnych.

Czy roboty budowlane z materiału powierzonego kwalifikują się do stawki ryczałtu w wysokości 5,5%?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że przychody z robót budowlanych realizowanych przy użyciu materiału powierzonego przez zleceniodawcę mogą podlegać stawce ryczałtu w wysokości 5,5%.

Jaką stawką ryczałtu należy opodatkować usługi spawalnicze?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła że, usługi spawalnicze mogą być opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

REKLAMA

Czy odpisy amortyzacyjne od robotów mogą być uwzględnione jako koszty dla ulgi na robotyzację?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej nabytych przed 1 stycznia 2022 r. robotów stanowią koszty kwalifikowane dla celów ulgi na robotyzację, zgodnie z ustawą o CIT.

Ulga na zabytki: Interpretacja KIS dotycząca odliczenia wydatków na prace budowlane

Według Krajowej Informacji Skarbowej podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w budynkach wpisanych do ewidencji zabytków mają prawo do odliczenia 50% wydatków na prace budowlane związane z odnową zabytków.

REKLAMA

REKLAMA