REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Odprawa pracownicza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zwrot nienależnie pobranej odprawy umożliwia odzyskanie zapłaconego podatku?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację, w której nie zgadza się ze stanowiskiem wnioskodawczyni dotyczącym zwrotu nienależnie otrzymanego świadczenia. Organ jest zdania, że wnioskodawczyni powinna zwrócić całą sumę, uwzględniając pobraną zaliczkę na podatek dochodowy. Zwrot powinien znaleźć odzwierciedlenie w zeznaniu za 2022 rok, a ewentualna różnica może być rozłożona na następne 5 lat podatkowych.

Czy odprawa przyznana na podstawie wyroku sądowego może być zwolniona z podatku dochodowego?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację dotyczącą odprawy przyznanej na podstawie wyroku sądowego - organ stwierdził, że kwota przyznana jako odprawa stanowi naprawienie szkody za naruszenie prawa materialnego i nie spełnia przesłanek do zastosowania zwolnienia podatkowego.

Czy pracownikowi przysługuje potrącenie zaliczki na podatek dochodowy od odprawy emerytalnej?

Zakład pracy, który zwrócił się do organu podatkowego w sprawie potrącenia zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconej odprawy emerytalnej pracownikowi, otrzymał odpowiedź Krajowej Izby Skarbowej (KIS). Według KIS, potrącenie to było zgodne z prawem, ponieważ pracownik miał prawo do emerytury, o której mowa w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA