REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Konkursy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nagroda w konkursie dla przedsiębiorców. Jakie obowiązki ma płatnik?

Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśniła, że nagrody uzyskane przez osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, z tytułu udziału w konkursach związanych z tą działalnością, stanowią dla nich przychód ze źródła wynikającego z prowadzonej działalności gospodarczej. Oznacza to, że opodatkowanie tych nagród powinno odbywać się na tych samych zasadach, co opodatkowanie pozostałych przychodów z działalności gospodarczej.

Czy koszty organizacji konkursu mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której wyjaśnił, że koszty organizacji konkursu mogą być zaliczone przez spółkę do kosztów uzyskania przychodów, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań. 

Czy nagrody otrzymane w konkursie stanowią przychód z działalności gospodarczej?

W artykule omawiamy kwestię opodatkowania nagród otrzymanych w ramach konkursów przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Wyjaśniamy, czy takie nagrody stanowią przychód z działalności gospodarczej oraz czy jakie są w tym przypadku obowiązki organizatora konkursu.

Czy osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą opodatkować wygrane w konkursach?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdza, że podatnicy uzyskujący dochody ze źródła przychodów, jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza, sami dokonają opodatkowania wygranych w konkursach nagród (zgodnie z wybraną formą opodatkowania).

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA