REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Aparat

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zakup aparatu słuchowego można zaliczyć do kosztów podatkowych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatek na zakup aparatu słuchowego, niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej, może być zaliczony jako koszt uzyskania przychodu.

Czy wydatki na zakup aparatów słuchowych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji wyjaśnił, że wydatki poniesione na aparaty słuchowe nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej, ponieważ stanowią wydatki o charakterze osobistym.

Czy zakup aparatu słuchowego może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że wydatek poniesiony na zakup aparatu słuchowego z funkcją zestawu słuchawkowego może być uznany za koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej.

Czy zakup aparatu słuchowego uprawnia do odliczenia VAT w kontekście działalności gospodarczej?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) zakup aparatu słuchowego z funkcją zestawu słuchawkowego do telefonu nie uprawnia do odliczenia podatku VAT, jeżeli jego zakup nie ma bezpośredniego związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

REKLAMA

Czy koszty zakupu aparatów słuchowych można uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że uznanie wydatków na zakup aparatów słuchowych i związanych z nimi kosztów za koszty uzyskania przychodów, jest prawidłowe, ponieważ wydatki są bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, nie są wyłączone z kosztów oraz mogą wpłynąć na zwiększenie przychodów wnioskodawcy. 

REKLAMA

REKLAMA