REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy koło łowieckie może odzyskać VAT w związku ze zrealizowanym projektem edukacyjnym?

VAT, faktura
VAT, faktura
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że koło łowieckie nie ma możliwości odzyskania podatku VAT od towarów i usług w ramach zrealizowanego zadania.

Koło łowieckie, które zrealizowało projekt 

Wnioskodawca (koło łowieckie) zrealizował projekt w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poprzez stworzenie bazy edukacyjnej w pewnym kompleksie. W ramach projektu zostanie doposażone koło łowieckie.

REKLAMA

REKLAMA

Koło łowieckie w przedmiotowej sprawie zajmuje się polowaniem, dokarmianiem zwierząt, zbieraniem wnyków, oczyszczaniem lasu ze śmieci. Działa też edukacyjnie, organizując kilka razy w roku wycieczki do lasu dla młodzieży szkolnej i przedszkolnej wyjaśniając czym zajmują się myśliwi, jakie zwierzęta zamieszkują lasy i pola oraz jak się zachowywać w lesie. Wnioskodawca ściśle współpracuje z Lasami Państwowymi oraz administracją samorządową w zakresie gospodarki populacją zwierzyny łownej w obwodzie łowieckim.

Usługi w ramach zrealizowanego zadania nie będą służyły do czynności opodatkowanych podatkiem VAT. Faktury dokumentujące opisane wydatki wystawione są na koło łowieckie. Wnioskodawca nie ma prawnej możliwości odzyskania podatku VAT zawartego w fakturach, więc podatek VAT od ww. zakresu został przez Wnioskodawcę wskazany jako kwalifikowany.

W sprawie zostało zadane pytanie: Czy Koło Łowieckie ma możliwość odzyskania podatku VAT naliczonego w związku ze zrealizowaniem zadania pn.: "..." poprzez stworzenie bazy edukacyjnej w kompleksie "..."?

Brak możliwości obniżenia podatku

Realizacja zadania będzie prowadziła do tego, że wnioskodawca nie będzie mógł obniżyć kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktur, dotyczących wydatków poniesionych w związku z realizacją zadania. Koło Łowieckie nie ma prawnej możliwości odzyskania podatku VAT od towarów i usług w ramach przedmiotowego zadania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"W związku z powyższym, nie mają Państwo możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku ze zrealizowaniem zadania pn.: "..." poprzez stworzenie bazy edukacyjnej w kompleksie "...", ponieważ efekty zadania nie będą służyły do czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług." - wskazał organ.

Podsumowanie

Z przedstawionej interpretacji organu wynika, że koło łowieckie nie ma możliwości odzyskania podatku VAT, naliczonego w związku ze zrealizowaniem zadania, tj. stworzenie bazy edukacyjnej w kompleksie. W związku z tym, wnioskodawca nie będzie mógł obniżyć kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących wydatków poniesionych w ramach przedmiotowego zadania.

Źródło: Interpretacja indywidualna z dnia 7 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.362.2023.1.WL

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Podatki
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Czy odszkodowanie odpowiadające wysokości zapłaconych odsetek za zwłokę z tytułu nieterminowej wpłaty podatku dochodowego stanowi przychód podlegający opodatkowaniu?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że odszkodowanie odpowiadające wysokości zapłaconych odsetek za zwłokę z tytułu nieterminowej wpłaty podatku dochodowego, otrzymane na podstawie polisy OC biura rachunkowego, nie stanowi przychodu podlegającego opodatkowaniu, na podstawie art. 14 ust. 3 pkt 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

  Czy wyroby z konopi Cannabis w formie papierosów to cygara?

  Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że wyroby z konopi Cannabis w formie papierosów powinny być oznaczane znakami akcyzy przed ich importem, zgodnie z obowiązującymi przepisami o cygarach i cygaretkach, a nie jako papierosy.

  Czy ulga termomodernizacyjna obejmuje wymianę pokrycia dachowego?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wymiana pokrycia dachowego jako część przedsięwzięcia termomodernizacyjnego może korzystać z ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

  Czy sprzedaż apartamentów wynajmowanych w ramach działalności gospodarczej podlega zwolnieniu z VAT?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że sprzedaż apartamentów wynajmowanych w ramach działalności gospodarczej podlega zwolnieniu z podatku VAT, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

  REKLAMA

  Czy wydatki na kosmetyki, usługi kosmetyczne i fryzjerskie oraz rajstopy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że wydatki na kosmetyki, usługi kosmetyczne i fryzjerskie oraz rajstopy w odpowiednim kolorze nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ponieważ mają one charakter wydatków osobistych związanych z poprawą wizerunku i w konsekwencji nie można ich uznać za ściśle związane z działalnością gospodarczą.

  Czy świadczenie usług masażu leczniczego podlega zwolnieniu z podatku VAT?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi masażu leczniczego świadczone przez podatniczkę nie będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT, gdyż nie spełnia ona wymogów podmiotowych określonych w art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT dotyczących wykonywania zawodów medycznych.

  Czy usługi świadczone przez kluby sportowe podlegają zwolnieniu z VAT?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi świadczone przez kluby sportowe, takie jak prowadzenie szkółki piłkarskiej czy organizacja obozów piłkarskich dla dzieci, mogą korzystać ze zwolnienia z podatku VAT, pod warunkiem że spełniają określone warunki.

  Czy odsetki za opóźnienie w spełnieniu zadośćuczynienia są zwolnione z podatku dochodowego?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji potwierdziła, że odsetki za opóźnienie w spełnieniu świadczenia zadośćuczynienia, które korzysta ze zwolnienia z opodatkowania, są również zwolnione z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 95b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

  REKLAMA

  Czy dyrektor przedszkola może zastosować 3% stawkę ryczałtu dla przychodów z dotacji oświatowej?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że dyrektor przedszkola może stosować stawkę ryczałtu w wysokości 3% dla przychodów z dotacji oświatowej przeznaczonych na jego wynagrodzenie, pod warunkiem prowadzenia odpowiedniej ewidencji przychodów.

  Czy stypendia stażowe dla uczniów są zwolnione z podatku dochodowego?

  Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wydała interpretację, w której potwierdziła, że stypendia stażowe udzielane w ramach programu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego + stanowią dla uczniów (uczestników projektu) przychód z innych źródeł korzystający ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 

  REKLAMA