REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zmiana formy opodatkowania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy przychody z wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł podlegają opodatkowaniu ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, prowadzonej przez spółkę jawną, mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym według stawki 5,5%.

Czy umowa o pracę z cechami kontraktu pozwala na rozliczenie podatku ryczałtowego?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS), wyjaśnia, że jeśli podatnik wybrał opodatkowanie ryczałtem, ale uzyskał przychody ze świadczenia usług na rzecz obecnego lub byłego pracodawcy odpowiadających czynnościom wykonywanym w ramach stosunku pracy lub spółdzielczego stosunku pracy, traci prawo do opodatkowania w formie ryczałtu i musi opłacić podatek dochodowy na ogólnych zasadach.

Czy należność główna i odsetki ustawowe powinny być ujęte w podstawie opodatkowania?

W artykule przedstawione zostają wnioski dotyczące ujęcia kwoty należności głównej, odsetek ustawowych i zwrotu kosztów sądowych w podstawie opodatkowania. Krajowa Informacja Skarbowa stwierdziła, że należność główna powinna zostać ujęta w podstawie opodatkowania za rok 2021, natomiast odsetki ustawowe i zwrot kosztów sądowych powinny zostać ujęte w podstawie w dacie ich otrzymania, czyli w maju 2022 roku. 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA