REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Urządzenie przemysłowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy robot przemysłowy może zmniejszyć podatek CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że robot przemysłowy, spełniający określone warunki, uprawnia przedsiębiorcę do odliczenia 50% kosztów odpisów amortyzacyjnych od podstawy opodatkowania w latach 2023-2026.

Czy kontenery socjalne i biurowe to urządzenia przemysłowe w świetle ustawy o CIT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że kontenery socjalne, biurowe oraz sanitarne, wynajmowane przez polskiego przedsiębiorcę od austriackiego kontrahenta, kwalifikują się jako „urządzenia przemysłowe” według art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.

Czy programowanie robotów przemysłowych może być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że przychody uzyskiwane ze świadczenia usług w ramach działalności gospodarczej opisanej w PKWiU 33.20.60.0 mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Czy opłaty za wynajem ciężarówek podlegają preferencyjnemu opodatkowaniu jako przychody z użytkowania urządzenia przemysłowego?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że opłaty za wynajem ciężarówek od duńskiej firmy mogą być traktowane jako przychody z użytkowania urządzenia przemysłowego. Oznacza to, że można korzystać z preferencyjnych stawek podatkowych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA