REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że usługi poradnictwa psychologicznego świadczone przez telefon zaufania dla dzieci i młodzieży mające na celu zachowanie, ratowanie i poprawę zdrowia, realizowane przez wykwalifikowanego psychologa, kwalifikują się do zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 19d ustawy o VAT.
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że wydatki związane z zajęciami relaksacyjnymi, takimi jak joga, oraz zakupem sprzętu do zajęć, nie mają bezpośredniego związku przyczynowego z osiągnięciem przychodu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnił, że wydatki na zajęcia relaksacyjne i sprzęt do nich, nie mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu przez psychologów i terapeutów, ponieważ nie mają bezpośredniego w związku z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Organ podatkowy uznał, że są to wydatki o charakterze osobistym, związane z ogólnymi potrzebami zdrowotnymi, niewynikającymi z prowadzonej działalności gospodarczej, w związku z tym nie podlegają odliczeniu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA