REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Gry internetowe sieciowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jaką stawką ryczałtu opodatkowane są przychody osiągane za pośrednictwem portalu internetowego za umożliwienie pobrania i korzystania z gry?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że osiągane przez podatnika przychody otrzymywane za pośrednictwem portalu internetowego za umożliwienie pobrania gry i korzystania z gry podlegają opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% w myśl art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy VAT od e-sportów obejmuje całość wpłat wpisowych od graczy?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że podstawa opodatkowania VAT w przypadku usług organizacji rozgrywek e-sportowych to całość wpłat wpisowych od uczestników, nie tylko ich część przeznaczona na nagrody.

Czy sprzedaż wirtualnych przedmiotów w grach komputerowych podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Dyrektor KIS potwierdził, że przychody uzyskiwane ze sprzedaży wirtualnych przedmiotów, jako przychody z działalności usługowej w zakresie handlu, mogą zostać opodatkowane 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 7 lit. b) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Czy można rozliczyć podatek dochodowy od wydawania gier komputerowych jako ryczałt od wynagrodzenia?

REKLAMA

Czy platforma gamingowa podlega opodatkowaniu jako gra hazardowa?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydał interpretację indywidualną, w której wyjaśnił, że wnioskodawca nie będzie uznany za podatnika i płatnika podatku od gier hazardowych w związku z udostępnianiem platformy gamingowej do urządzania gier użytkownikom.

Czy opłaty za dodatkowe opcje w grach internetowych są opodatkowane VAT-em?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że że opodatkowanie VAT dotyczy sytuacji, gdy usługi są świadczone za wynagrodzeniem oraz istnieje bezpośredni związek między usługami, a płatnościami. W ocenie KIS, w kontekście gier, gdzie istnieją dodatkowe opcje, płatne przez graczy za konkretne funkcje, spełnione są kryteria usług podlegających opodatkowaniu.

REKLAMA

REKLAMA